Etikai kódexxel válaszolt Szekeres Imre azokra a vádakra, amelyek az elmúlt napokban a Fidesz Jászság oldalán jelentek meg. Mint korábban megírtuk, Pócs János pártja országos listáján elfoglalt, mandátumot nem érő 101. helyére, valamint arra, hogy Jászságiak elítélik a neki tulajdonított névtelen szórólapokat úgy reagált, hogy egy kétséges, adatokat nem tartalmazó közvélemény-kutatást tettek közzé Szekeres Imréről, valamint egy rágalmazó szórólapot hoztak nyilvánosságra. Szekere Imre hatpontos etikai kódexe szerint bárki, aki megcsúfolja a demokrácia és a szabad választások szabályait, az nemcsak a többi jelölttel, hanem a választókkal szemben is tisztességtelen.
Hatpontos etikai kódexet hozott nyilvánosságra Szekeres Imre, a kormányváltó összefogás jelöltje. A politikus a kódexben úgy fogalmazott, hogy a szabályokat magára nézve kötelezőnek tartja annak érdekében, hogy elősegítse a Jászságban a 2014. április 6-án tartandó országgyűlési választások tisztaságát. Majd hozzátette: „amennyiben a többi jelölt is elkötelezett a szabad, tiszta választások és tisztességes megmérettetés mellett, akkor az alábbi szabályokat ők is kötelező érvényűnek tekintik magukra nézve, és ezt nyilvánosan kijelentik”. A kódex szerint ugyanis „egy demokrata elkötelezett a tisztességes megmérettetés és a szabályok betartása mellett”. Így aki megcsúfolja a demokrácia és a szabad választások szabályait – és ebbe beletartozik a tisztességtelen, személyeskedő, becsületsértő módszerek alkalmazása is –, az nemcsak a többi jelölttel, hanem a választókkal szemben is tisztességtelen.
Szekeres Imre arra válaszul adta ki az etikai kódexet, hogy a Fidesz részéről az elmúlt időszakban elszaporodott a szerinte „alávaló”, gyűlölködő, személyével szemben mocskolódó és becsületsértő módszerek alkalmazása. Mint mondta, ennek jobb a kampány elején megálljt parancsolni, hiszen egyetlen párt demokráciát tiszteletben tartó jelöltje sem akarhat ilyen módszerekkel előnyt szerezni.
„Először egy személyemet mocskoló és igaztalan névtelen szórólap került nyilvánosságra, amiről nyilván, a terjesztő, illetve kiadó is tudta, hogy hazugság minden egyes szava, hiszen másként névvel is vállalta volna” – mondta. Mint a JászBlog korábban megírta, a jászságiak 95 százaléka elítélte a névtelen szórólapokat, és 56 százalék szerint Pócs János és a Fidesz állt mögötte.
Ezt követően a Fidesz Jászságon egy olyan közvélemény-kutatás jelent meg, amiben egyetlen szám, egyetlen tényadat sem szerepelt. Erről még a Fidesz-szavazók is úgy nyilatkoztak a Jászblognak, hogy hiteltelen.
Majd a Fidesz egy olyan nyílt levelet terjesztett szórólapként, amiben megismételték a korábbi rágalmakat Szekeres Imrével szemben. Ennek kapcsán a szocialista politikus úgy nyilatkozott, hogy „a Fidesz ezúttal legalább nem névtelenül mocskolódott, hiszen legalább a Fidesz Jászságot be lehetett azonosítani mint terjesztőt, igaz, Pócs János ezúttal sem merte névvel vállalni a szórólapot”.
Szekeres Imre hatpontos etikai kódexében vállalta, hogy betartja az alkotmányos előírásokat és törvényeket, valamint részvételre ösztönzi a választópolgárokat; a kampány céljának elképzelései és programja bemutatását tartja; a képviselőjelölt tartózkodni fog más jelöltek lejáratásától és mást sem bíz meg ilyen céllal; vállalja, hogy más jelöltek és szervezetek választási gyűléseit és rendezvényeit nem zavarja meg; nem terjeszt névtelen, illetve beazonosíthatatlan kampányanyagokat; végezetül pedig kijelentette, hogy mindenféle kampánytevékenységet távol tart a közintézményektől.